Najlepsze aplikacje muzyczne na Androida

Muzyka obecnie towarzyszy nam niemal wszędzie. Coraz częściej odpowiadają za to urządzenie mobilne, których używamy nie tylko w domu, ale także w pracy, podróży czy podczas uprawiania sportu. Aby jednak nie być zmuszonym do słuchania utworów muzycznych serwowanych przed stacje radiowe, warto zerknąć na dostępne aplikacje na Androida, zwłaszcza że niektóre z nich posiadają w swych zasobach ogromną liczbę piosenek. Poniżej znajduje się lista najlepszych obecnie aplikacji.

Spotify

Spotify jest obecnie chyba najbardziej rozpoznawalną aplikacją muzyczną na świecie. Korzystają z niej miliony ludzi na całym świecie. Muzyka w Spotify jest strumieniowana na telefon przez Internet, ale utwory można także ściągać i słuchać bez połączenia z siecią. Aplikacja pozwala także na tworzenie playlisty i dzielenie się nią na Facebooku. Szata graficzna Spotify jest niezwykle przejrzysta, zaś jakość muzyki stoi na najwyższym poziomie. Cena za pełny dostęp do ogromnej biblioteki utworów muzycznych wynosi 20 złotych miesięcznie. Aplikacji tej można używać także za darmo, ale wówczas oferta jest nieco okrojona, pojawiają się reklamy i nie można słuchać utworów offline. Na szczęście darmowa wersja nie ma już ograniczeń czasowych, jak to było kiedyś.

Deezer

Deezer działa w sposób podobny do Spotify i choć nie jest aż tak popularny na całym świecie, to również może pochwalić się zasobami liczącymi kilkadziesiąt milionów utworów muzycznych. Aplikacja ta jest funkcjonalna i intuicyjna, zatem nie powinna sprawić problemów nowym użytkownikom. Deezer jest dostępny za darmo, ale wówczas pewne funkcje są ograniczone. Wersja premium, którą można wypróbować bezpłatnie przez 30 dni, gwarantuje przede wszystkim lepszą jakość dźwięku i brak reklam, ale także odtwarzanie utworów offline i możliwość dodawania własnych plików.

Poweramp

Poweramp  jest jedną z najlepszych aplikacji do odtwarzania muzyki. Odczytuje ona pliki w wielu formatach, w tym w mp3, mp4, wav, mpc i ogg. Użytkownicy cenią sobie przede wszystkim prosty, a zarazem ładny interfejs, który ułatwia poruszanie się po aplikacji. W tym odtwarzaczu znajduje się equalizer oraz inne funkcje pozwalające na dostosowanie muzyki do własnych potrzeb. Dostępna jest wersja trial, która daje pełen dostęp do aplikacji przez 15 dni. Później zakup Powerampa wiąże się z jednorazowym wydatkiem 17 złotych.

AIMP

Podobnie jak Poweramp, AIMP jest jednym z najlepszych dostępnych odtwarzaczy. Choć design może wydawać się nieco zbyt prosty, to znacząco ułatwia on korzystanie z tej aplikacji. AIMP odtwarza właściwie wszystkie formaty, w tym mp3, wav, ogg, mp4 i aac, a także posiada wszystkie najważniejsze dla słuchaczy funkcje. Co jednak najważniejsze, aplikacja ta jest w pełni darmowa i z pewnością przypadnie do gustu tym, którzy chcą po prostu posłuchać muzyki.

Musixmatch

Musixmatch ma do zaoferowania coś innego niż wyżej wymienione pozycje. W bazie tej aplikacji znajduje się kilka milionów tekstów piosenek, które można odtwarzać wraz z muzyką. Niektóre z nich zostały nawet przetłumaczone, co z pewnością przyda się osobom pragnącym podszkolić znajomość języka obcego. Muzyki zaś można słuchać dzięki zintegrowaniu z takimi aplikacjami jak Spotify, Apple Music czy Youtube. Istnieje także możliwość wyszukiwania utworów poprzez słowa w nich występujące. Musixmatch jest w zasadzie darmowy, ale poprzez dokonanie jednorazowej mikropłatności można pozbyć się reklam.