przyjęcie

Jak zorganizować łatwe przyjęcie wakacyjne

Rzucanie eleganckich wakacji – czy to kolacja na siedząco czy przyjęcie koktajlowe – nie musi być stresujące. Oto kilka wskazówek, jak zorganizować wspaniałe świąteczne spotkanie bez rozbijania potu.

Jaki rodzaj imprezy?

Najpierw zdecyduj, czy chcesz zjeść kolację lub coś bardziej swobodnego, jak przyjęcie koktajlowe.

Bufety sprawiają, że przyjęcia na kolację są łatwe: możesz szybko przygotować potrawy i utrzymywać je w cieple, podczas gdy goście mogą sami sobie pomóc.

Aby uzyskać bezstresowe przyjęcie koktajlowe, zrób spiżarnię i przygotuj przystawki z wyprzedzeniem. To pozostawia jedynie godzinę lub dwie przygotowania w dniu twojego wydarzenia.

Ułożyć listę gości i zaproszenia

Gdy już zdecydujesz, jakiego rodzaju imprezę zamierzasz prowadzić, określ datę, godzinę, listę gości i menu. Następnie przygotuj listę osób, które chcesz zaprosić i zdecyduj, w jaki sposób otrzymasz wiadomość (możesz wysłać zaproszenie pocztą e-mail lub pocztą lub zadzwonić do gości). Sugerujemy zapraszanie Twoich gości z wyprzedzeniem co najmniej trzech do czterech tygodni, jeśli nie wcześniej, ponieważ kalendarze wypełniają się szybko w okresie świątecznym.

przyjęcie

Łatwe pomysły na menu

Teraz, kiedy już wiesz, jaką imprezę będziesz gospodarzem, a masz listę gości, nadszedł czas, aby wybrać to, co będziesz obsługiwać. Jeśli masz imprezę obiadową, użyj jednego z tych łatwych menu lub wybierz i wybierz przepisy, których chcesz użyć i utwórz własne menu świąteczne.

Z góry przygotuj przekąski

Jeśli zdecydowałeś się zorganizować przyjęcie koktajlowe, przygotuj listę przekąsek, które chcesz podać. Sugerujemy stosowanie przepisów, które można przygotować z wyprzedzeniem, co pozwoli zaoszczędzić czas i energię w dniu imprezy.

Założyć samoobsługowy koktajlbar

Ostatnią rzeczą, jakiej pragniesz, to wydać własną imprezę naprawiającą napoje. Przygotuj łatwy w użyciu koktajlbar z gotowymi dodatkami, koktajlami i koktajlami, aby goście mogli sobie pomóc.

Zrobić listę

Co najmniej dzień wcześniej przygotuj listę i harmonogram, co należy zrobić i kiedy. Pamiętaj, aby odejść co najmniej godzinę przed rozpoczęciem imprezy, aby porozmawiać na ostatnią chwilę, a także, aby się przygotować i odpocząć przed przybyciem gości.

przyjęcie

Decyduj o dekoracjach

Jeśli chodzi o dekoracje, pomyśl małe. Zaoszczędź miejsce na jedzenie, wyświetlając niskie aranżacje kwiatów zamiast dużej centralnej części. Użyj małych akcentów, takich jak złocone orzechy, aby wypełnić puste miejsca na stole jadalnym lub bufecie.

Temat

Wybierz motyw, który będzie łatwy i łatwy w implementacji. Możesz zrobić to z klasą, ustawić imprezę “czarno-białą”, gdzie dresscode będzie oparty na tych kolorach. Możesz wybrać film lub ustawienie, w którym ludzie ubierają się klasycznie, na przykład Wielki Gatsby lub kasyno. Spójrz tutaj i poszukaj pomysłów dotyczących tego ostatniego tematu, aby dowiedzieć się, na czym polegają gracze.

Pasek

Stwórz oddzielną stację (w innym pokoju lub obszarze, jeśli to możliwe) na napoje. Zaopatrz się w wybór napojów alkoholowych i bezalkoholowych, lód, serwetki koktajlowe i odpowiednie naczynia szklane.

przyjęcie

Łatwe podawanie

Aby uzyskać ładną (i łatwą) prezentację, korzystaj z urządzenia do serwowania w piekarniku, aby utrzymać ciepłe jedzenie, zamiast szklanych lub metalowych naczyń do pieczenia. Jeśli nie masz tych dań pod ręką, oznacz to, czego używasz przed czasem, aby dokładnie wiedzieć, gdzie wszystko idzie, gdy wyjdzie z piekarnika.

Cieszyć się!

Last but not least, baw się dobrze! Jeśli dobrze się bawisz, Twoi goście również będą się dobrze bawić.