Koncerty, których nie można przegapić w tym roku

W 2017 w naszym kraju nie zabraknie ciekawych koncertów. Część fanów z pewnością wie już, gdzie i kiedy spotka swoich ulubieńców. Jeśli jednak dotychczas nie zaglądałeś do kalendarza muzycznego, poniżej znajduje się lista najważniejszych tegorocznych koncertów.

Ariana Grande – Łódź

maja i 1. czerwca w Atlas Arenie w Łodzi wystąpi amerykańska wokalistka popowa Ariana Grande. Znana z takich hitów jak między innymi „Into you”, „Side to side” czy „Focus” niespełna 24-letnia piosenkarka cztery razy nominowana była do nagrody Grammy, wygrała nagrodę MTV Video Music Award, trzy nagrody MTV Europe Music Award oraz trzy nagrody American Music Awards, a także wiele innych. Ariana Grande znajduje się również w setce najbardziej wpływowych ludzi na świecie wg magazynu „Times”. Ariana z powodu ogromnego zainteresowania, w Łodzi wystąpi aż dwa razy, promując swój nowy album – „Dangerous Woman”.

Bruno Mars – Kraków

Już 27. maja 2017 roku w Tauron Arenie w Krakowie pojawi się Bruno Mars, promując swój nowy album „24K Magic”. Bruno Mars znany jest z takich singli jak „Just the way you are” i „Grenade” czy „The Lazy Song”. Mars zdobył liczne nagrody i nominacje, włącznie z pięcioma nagrodami Grammy, trzema Brit Awards i trzema MTV Europe Music Awards. Jego koncertu na pewno nie można przegapić.

Lukas Graham – Warszawa

W warszawskim klubie Stodoła 20. marca tego rok odbędzie się koncert Lukasa Grahama – duńskiego zespołu grającego muzykę pop i soul. Grupa zasłynęła ze swojego drugiego albumu z singlem „7 Years”. Piosenka ta osiągnęła szczyty europejskich i amerykańskich list przebojów, a w większości krajów płyta pokryła się platyną. Teraz Lukas Graham promuje drugi singiel pt.: „Mamma said”, który już stał się niezwykle popularny w Danii.

Tom Odell – Warszawa

marca 2017 roku fani Toma Odella będą mogli usłyszeć go na żywo na warszawskim Towarze. Dzięki swojemu debiutanckiemu mini albumowi „Songs from another love” w 2013 roku anglik zdobył nagrodę BRITS Critics’ Award. W Warszawie Tom Odell promować będzie swoją drugą płytę – „Wrong Crowd”.

Imagine Dragons – Warszawa

Co roku Orange Warsaw Festival zapewnia niezapomniane doznania muzyczne za sprawą światowych gwiazd. W tym roku nie będzie inaczej. 2. czerwca br. na festiwalu wystąpi amerykański zespół – Imagine Dragons. Znani z takich hitów jak „Radioactive” czy „Demons” zespół zdobył liczne nagrody, w tym Grammy Award, dwie American Music Awards i pięć Billboard Music Awards. Już w czerwcu ten niesamowicie uzdolniony zespół będziecie mogli usłyszeć w Warszawie.

Coldplay – Warszawa

Coldplay już 18. czerwca 2017 roku zagra koncert na Stadionie Narodowym w Warszawie. Międzynarodową sławę przyniósł zespołowi album „Parachutes” z singlem „Yellow” 2000 roku. Zespół grający od 1996 roku ma już za sobą liczne nagrody, np. osiem Brit Awards, pięć MTV Video Music Awards, trzy World Music Awards, cztery Billboard Music Awards i siedem nagród Grammy. Coldplay sprzedał już pond 80 milionów płyt na całym świecie. W czerwcu w Warszawie będą promować swój nowy album – „A Head Full Of Dreams”, którego sprzedaż przekroczyła cztery miliony. Trwająca już trasa koncertowa zachwyca publiczność, a sprzedaż biletów wyniosła już 2,5 miliona sztuk.

The Weeknd – Gdynia

Gdyński Open’er co roku gwarantuje niezwykłą muzyczną przygodę z jednymi z najlepszych wykonawców na świecie. 30. czerwca na gdyńskim festiwalu wystąpi The Weeknd. Piosenkarzowi rozgłos przyniósł jego drugi album – „Beauty behind the Madness” – który pokrył się platyną w wielu krajach i dzięki niemu zdobył wiele nagród między innymi Grammy Award. The Weeknd słynie z takich piosenek jak „The Hills” czy „Can’t Feel My Face”. W 2017 roku wokalista promuje swój nowy album – „Starboy”.

W tym roku w Polsce wystąpią także inni artyści, jak choćby Depeche Mode, Red Hot Chili Peppers, Guns N’ Roses, Aerosmith, Sting, Amy Macdonald czy Kings of Leon. Miłośników muzyki nie powinno także zabraknąć na Orange Warsaw Festival, Opener Festival i Woodstocku.