kluby

Wszystko, co chciałeś wiedzieć o Ramadanie i poszczeniu

poszczenie - nie można jeść zwykłego jedzeniaCzy mogę jeść, pić lub palić podczas publicznych postów?

Nie, w czasie postu oczekuje się, że nawet nie-muzułmanie będą przestrzegać zasad postu. Możesz jeść, pić i palić na osobności. Podczas pracy firmy są zobowiązane do zapewnienia jadalni z dala od tych postów.

Czy jest określony czas, w którym szybko zaczyna się i kończy?

Poszczenie następuje po zachodzie i wschodzie słońca. Dlatego też należy sprawdzić arkusz czasu modlitwy i postępować zgodnie z tym, kiedy nie można jeść.

Czy ludzie w ZEA muszą nosić skromne ubrania?

Skromność w ubiorze jest niezbędna podczas świętego miesiąca, a mężczyźni i kobiety powinni ubierać się skromniej podczas Ramadanu. W szczególności należy unikać odkrywania i obcisłych ubrań. Kobiety powinny trzymać dekolt, kolana i ramiona z szacunku. Dotyczy to również sytuacji, gdy ludzie wybierają się na wieczór.

poszczenie - pomyśl dwa razy, zanim się zabawiszJak powinienem traktować moich przyjaciół i współpracowników, którzy poszczą?

Pierwszy lub dwa tygodnie jest zwykle najtrudniejszy dla postu. Brak wody pitnej, brak jedzenia i rzucenie palenia lub przyjmowanie leków może mieć duży wpływ na poszczenie – więc nie obrażaj się, jeśli nie chcą spędzić wolnego czasu przed Iftar razem z tobą. Jeśli poczujesz się samotny, możesz zagrać w zabawne i niewinne gry hazardowe na tej stronie. Tak długo, jak nie bierzesz udziału w poście.

Czy sklepy są otwarte w godzinach postu?

Tak, jednak restauracje będą zamknięte. Prawie wszystkie sklepy będą zamknięte na godzinę przed i kilka godzin po zachodzie słońca, więc upewnij się, że dzwonisz, aby dowiedzieć się, kiedy są godziny ramadanu. Po Iftar prawie wszędzie będzie otwarty.

Czy cały miesiąc jest taki sam?

Nie, pod koniec, w ciągu ostatnich 10 dni, modlitwa nasila się, jako że pobożni muzułmanie mogą spędzić całą noc modląc się, aby jak najlepiej wykorzystać ten najświętszy czas. Pracownicy mogą czuć się zmęczeni lub pozbawieni snu, a także odczuwać skutki postu, więc bądźcie uważni.

poszczenie - zmiany w czasie wolnymDlaczego wymagane jest skrócenie czasu pracy podczas Ramadanu?

Jest to zgodne z wytycznymi opracowanymi przez rząd federalny dla firm z sektora publicznego i prywatnego, często pomijając przerwę na lunch i kończąc dzień roboczy wczesnym popołudniem.

Czy ma ono zastosowanie do wszystkich pracowników niezależnie od ich religii?

Dotyczy to wszystkich pracowników, nie tylko muzułmanów.

Czy picie, jedzenie lub palenie w samochodzie jest przestępstwem?

Jeśli samochód jest wyłączony z widoku publicznego i jeśli dana osoba jest w samochodzie i potrzebuje drinka, musi być dyskretna. Jeśli jest widziane publicznie, jest uważane za przestępstwo.

poszczenie i klubyCzy odwiedzający, turyści lub mieszkańcy niemuzułmańscy mogą chodzić do klubów lub kupować alkohol podczas Ramadanu?

Większość głównych klubów nocnych zostanie zamknięta dla Ramadanu. Bary, puby i salony na ogół pozostaną otwarte, ale będą służyć wyłącznie po zachodzie słońca. Nie ma również muzyki na żywo i nic ponad cicha muzyka w tle w barach i pubach.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *