night club

Ostatecznym przewodnikiem clubbingu w Polsce i Czechach

Opracowaliśmy nasze rekomendacje dotyczące najlepszych klubów i wydarzeń, które czynią Polskę i drogę sąsiadom Czechy najbardziej ekscytującym miejscem na imprezy w Europie Środkowej i Wschodniej.

Co mamy do zaoferowania?

Brutaż (Warszawa)

Polska najbardziej popularna partia wyrosła z warszawskiego hałasu i podziemia artystycznego, a teraz prowadzi wycieczki i przygody zorientowane na technologię w całym kraju. Obecny Brutaż organizator Jacek Plewicki, który napisał nasz najnowszy przewodnik po scenie artystycznej stolicy w Polsce, ma sprawić, aby dziwaczna drużyna zgromadziła siłę polityczną w klimacie bardziej konserwatywnym kraju i służy temu celowi, kierując muzyków aktywnie nastawionych, jak załoga Discwoman do warszawskiego pałacu Kultury, gdzie odbywają się partie Brutażu. Po pogłębione spojrzenie na miesięczną noc, zajrzyj do edytora EB Elissa Stolman w Brutażu na Red Bull Music Academy.

night club

Wixapol (Warszawa)

Wixapol jest domem dla niektórych najczystszych dźwięków w bardzo aktywnym warszawskim podziemiu, od głośnego hip-hopu po remix EBM, który słyszałeś wczoraj w SoundCloud. Rodzaje DJów, które tutaj zobaczysz, bardziej wymagają zbudowania obrzydliwie ciężkiej atmosfery niż czystość dźwięku, a nawet konieczność pokonania dopasowania – a to oznacza komplement. Hardcore Bass dociera do traderów, gabbified rave jest rozbity na kryształy wokalnych próbek kościoła i deszcze zniszczenia deszcze najwyższe. To paskudne, spocone i po prostu zabawa.

Alert intruza (Warszawa)

Najważniejszą polską nazwą w odkrywczej, zdekonstruowanej muzyce klubowej jest Intruder Alert. Klubowa nocna / wytwórnia jest pomysłem B.YHZZ, który łączy ze sobą miejscowe dziwaki z mieszaniną rozdrobnionego i rozdrobnionego hip-hopu, przemysłowego basu, abstrakcyjnej elektroniki i torturowanego techno. Jeśli kochasz swoje dźwięki (i oczekiwania … a może bębenki) rozbite, to jest impreza dla Ciebie.

night club

 

Za duszno (Poznań)

Wraz z rozpoczęciem serii imprez za duszno na słynnym poznańskim siedzeniu w 2013 r. DJ Morgiana i 2 Lewe Ręce wyryły przestrzeń w lokalnym podziemiu dla dziwnych urządzeń elektronicznych i kompozycji. DJ Morgiana znana jest z zestawów eksperymentalnych łączących elementy DJingu i produkujących muzykę z nieoczekiwanymi obiektami i instrumentami. Formaty za duszno różnią się od koncertów do ras hurtowych, ale zawsze interesują się tym, co w przeciwnym razie jest raczej cichym polskim mieście.

Klub 89 (Kraków)

Jedna z największych wydarzeń muzycznych w Krakowie, Unsound Festival, otworzyła klub, dzięki któremu ducha żyje przez cały rok. Usytuowany w dawnym klubie z paskami na dole od głównego weekendu festiwalu Forum Forum, niedawno otwarta przestrzeń została już ułożona w składzie, która łączy modne międzynarodowe akty z lokalnymi talentami, które zadziwią Cię bardziej niż darmowe spiny oferowane online nawet wtedy, hazard w klubach.

Co Czesi mają do zaoferowania?

night club

Niekończąca się złudzenie (Praga)

Scena w Pradze powoli wzrasta, a częściowo dzięki wysiłkom Endless Illusion. Jest to multimedialna kolekcja, która ma na celu popchnięcie czeskiej sceny z jej wytwórnią, lokalnymi seriami imprezowymi,

strojem DJ, zine i popularnym audycji radiowej na stacjach radiowych Intergalatic FM w Hadze. Jako taka, muzyka, którą zostają za sobą, jest mocno zanurzona w old-school acid i electro.

Rzadko (Praga)

Rzadko znajdziesz się, jeśli kopiujesz głęboko na scenie czeskiej stolicy. Uruchomiona w 2011 r. Seria imprez stanowi przestrzeń dla zagubionych dusz miasta, które spotkają się i przemieszczają się do najsłodszych stron muzyki tanecznej: darkwave, minimalnego synth, post-punk, EBM i innych. Rzadko zdarza się w różnych barach i klubach wokół Pragi i często oferuje gości z całego świata, a także dedykowanych przędzalników z lokalnego mileu.

night club

MeetFactory (Praga)

Ten przemysłowy budynek, który przekształcił pracownie artystów, galerię i przestrzeń mieszkalną od dawna jest centralnym elementem życia nocnego w Pradze. Jego program muzyczny zawiera różnorodne nazwy międzynarodowe i lokalne faworyty, m.in. Jessy Lanza, Autechre, Peder Mannerfelt i inne, w tym wydarzenia w Pradze, przeprowadzane przez eksperymentalny inkubator SHAPE. To, co sprawia, że specjalne rozwiązanie MeetFactory to jego wielodyscyplinarne podejście i chropowatość jego przestrzeni – jest ona zaklinowana pomiędzy autostradą a aktywną koleją w dzielnicy miasta Smíchów.